Przejdź do treści

Inwestycja w metale szlachetne jako alternatywa dla giełdy

Powiększyłeś swoją wiedzę na temat inwestowania w metale szlachetne, a teraz zastanawiasz się nad porównaniem tego rodzaju inwestycji z  giełdą?

 Jesteś w dobrym miejscu! Dzisiaj spojrzymy w naszym studium porównawczym na obie opcje, co powinno pomóc Ci podjąć decyzję na temat tego, w którym kierunku lokować swój majątek.

  1. Na czym polega główna różnica między inwestowaniem w metale szlachetne a giełdą?
  2. W jaki sposób zarabia się na giełdzie, a w jaki – z pomocą inwestycji w metale szlachetne?
  3. Dlaczego inwestycja w metale szlachetne stanowi atrakcyjną alternatywę dla giełdy?

Jeśli zastanawiasz się nad mądrym zainwestowaniem swoich pieniędzy – wiedz, że giełda nie jest jedyną opcją. Metale szlachetne okazują się coraz częściej wybieraną alternatywą dla tej formy lokowania swojego majątku. Czytaj dalej i dowiedz się więcej, aby podjąć świadomą decyzję.

Na czym polega różnica między inwestowaniem w metale szlachetne a giełdą?

Jeśli zastanawiasz się nad inwestycją między tradycyjnymi instrumentami inwestycyjnymi, takimi jak akcje, a złotem i srebrem, czy innymi metalami szlachetnymi przede wszystkim ważne jest, aby poznać charakterystykę obu możliwości. Główna różnica między tymi dwiema klasami inwestycji polega na tym, że akcje są klasyfikowane jako „akcje”, co oznacza, że akcjonariusz jest właścicielem części firmy, która wyemitowała akcje, podczas gdy metale szlachetne są klasyfikowane jako „towary”, co oznacza, że właściciel metal zawiera odrębny, fizyczny produkt.

W jaki sposób zarabia się na giełdzie, a w jaki – z pomocą inwestycji w metale szlachetne?

Akcjonariusze zarabiają, gdy spółki, których akcje posiadają, zwiększają zyski lub poprawiają swoją sytuację biznesową, co skutkuje zwiększonym popytem na posiadanie spółki, a tym samym wzrostem ceny ich akcji. Natomiast z drugiej strony osoby inwestujące w metale szlachetne zarabiają pieniądze, gdy wzrasta popyt na metale szlachetne, powodując w ten sposób wzrost „ceny spot” ich metali.

Dlaczego inwestycja w metale szlachetne stanowi atrakcyjną alternatywę dla giełdy?

Dzisiaj można zauważyć duży zwrot inwestorów w kierunku metali szlachetnych i ma to konkretne przyczyny – mówi nam pracownik sklepu flyingatom.gold. Jedną z kluczowych jest dość luźna polityka pieniężna głównych rządów, ze Stanami Zjednoczonymi na czele. Wprowadzając tony gotówki do gospodarki, rządy podniosły ceny towarów (takich jak złoto i srebro) w wyniku zwiększonej podaży pieniądza. Drugim powodem jest zwiększona zmienność rynku — kiedy rynki akcji są wyjątkowo niestabilne, jak ma to obecnie miejsce, inwestorzy uciekają do towarów takich jak złoto i srebro, aby zabezpieczyć swój majątek i zmniejszyć ryzyko, że stracą zgromadzone dobra.

Trzeba też pamiętać, że stoimy u progu kryzysów wynikających z zadłużenia całych rządów.  Europa jest na krawędzi implozji z powodu nadmiernego zadłużenia i poziomów dźwigni finansowej, a Stany Zjednoczone nie pozostają daleko w tyle. Inwestorzy obawiają się niewypłacalności mniejszych i większych państw, co motywuje ich do poszukiwania bezpieczeństwa finansowego właśnie w złocie i srebrze.

inwestycja w metale szlachetne
Inwestycja w metale szlachetne
Świnoujście w sieci - Obserwuj nas w Google News