Przejdź do treści

Zachodniopomorskie – Paszportowa sobota – odbierz paszport w weekend

Soboty paszportowe 14 i 28 stycznia

W soboty 14 i 28 stycznia można będzie złożyć wniosek o paszport lub odebrać gotowy dokument w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie. Stanowiska paszportowe i kasa w ZUW będą czynne od godz. 8:00 do 15:00. Wizytę w urzędzie można zarezerwować internetowo lub pobrać bilet do obsługi w danym dniu. Pula biletów jest ograniczona.

Osoba pełnoletnia wniosek o paszport składa osobiście. W przypadku dzieci wniosek składają rodzice. Wniosek Wypełniany jest na miejscu przez pracownika urzędu – przy stanowisku paszportowym.

Co należy przygotować: kolorową fotografię twarzy o wymiarach 3,5×4,5 cm wykonaną w ciągu ostatnich 6 miesięcy, spełniająca kryteria ustalone dla tzw. paszportów biometrycznych oraz oryginał dowodu wniesionej opłaty paszportowej. Opłatę można uiścić w kasie urzędu, na poczcie lub przelewem bankowym. Przy składaniu wniosku należy przedstawić ważny dokument tożsamości – paszport lub dowód osobisty.

Podstawowa opłata za paszport biometryczny, ważny 10 lat wynosi 140 zł.

50-procentowa ulga przysługuje m.in. emerytom, rencistom, osobom niepełnosprawnym, uczniom i studentom. Całkowicie zwolnione z opłaty są m.ni. osoby, które ukończyły 70 lat. Osobne stawki przewidziane są dla dzieci do 13 roku życia – 50-procentowa ulga przysługuje na podstawie legitymacji szkolnej. Warto o niej pamiętać przy odbieraniu paszportu dla dziecka.

Świnoujście w sieci - Obserwuj nas w Google News
%d bloggers like this: