Przejdź do treści

Policja Choszczno – BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE 2023

Policja Choszczno

Ferie zbliżają się dużymi krokami. Uczniowie czekają na ten moment z utęsknieniem. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie w ramach działań BEZPIECZNE FERIE rozpoczęli cykl spotkań w szkołach podstawowych na terenie całego powiatu. Funkcjonariusze przypominają dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi.

Policjanci KPP w Choszcznie w związku z nadchodzącymi feriami zimowymi odwiedzają dzieci w szkołach podstawowych na terenie całego powiatu.

W poniedziałek 10.01. br. dzielnicowy mł.asp Grzegorz Żabski oraz mł. asp. Marcin Felusiak odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej w Korytowie. Policjanci przestrzegali uczniów przed niebezpieczeństwami jakie mogą ich spotkać w czasie zabaw na śniegu i lodzie. Informowali, jak bardzo niebezpieczne jest zjeżdżanie na sankach w okolicach, gdzie odbywa się ruch pojazdów. Funkcjonariusze przypominali o konieczności noszenia na odzieży różnego rodzaju elementów odblaskowych, które zwiększają widoczność, a przez to bezpieczeństwo pieszych na drodze.

W ramach działań BEZPECZNE FERIE funkcjonariusze będą przeprowadzać takie spotkania z dziećmi przez kolejne tygodnie oraz podczas ferii na zimowiskach i półkoloniach.

Dzieci i młodzież zachęcamy do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie pn. „Śnieżny Dekalog”, gdzie na laureatów czekają atrakcyjne nagrody.

Więcej informacji na temat akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, w ramach której ogłoszono konkurs, bieżące wydarzenia, porady, quizy, regulamin konkursu oraz karty uczestnictwa można znaleźć na stronie polskiej Policji pod adresem: www.policja.pl/bezpieczenstwo-na-stoku.

Partnerami akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” są: Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego, Polski Związek Narciarski, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Snowboardu, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Fundacja PZU.


Świnoujście w sieci - Obserwuj nas w Google News

eswinoujscie w Google News – obserwuj nas – Świnoujście w sieci