Przejdź do treści

Jaki smartfon do zdjęć wybrać?

Im więcej obiektywów tym lepiej? 

Liczba obiektywów w smartfonach stale wzrasta. Nie jest to jednak wyznacznik jakości zdjęć. Odpowiednia konfiguracja zapewnia doskonałe kadry, nawet przy dwóch aparatach. Większe możliwości generują tryby, które oferuje smartfon. Dzięki nim możesz tworzyć filmy poklatkowe, zdjęcia seryjne, czy panoramy. Smartfon z dobrym aparatem powinien mieć stosunkowo jasny obiektyw, stabilizację optyczną, regulację ostrości, a także rozbudowane oprogramowanie. Wszystkie funkcje umieszczone w jednym urządzeniu z pewnością złożą się na dobrej jakości zdjęcia. 

Modele idealne do zdjęć 

Wśród sprzętu do ok. 1000 zł chwile pomoże zatrzymać zespół aparatów w Samsungu Galaxy A32 LTE. Ma obiektyw główny 64 Mpix,  ultraszerokokątny 8 Mpix, makro 5 Mpix i czujnik głębi 5 Mpix, dzięki czemu wszystkie zdjęcia cechują się dobrą szczegółowością i ładnymi kolorami. Nieco droższym rozwiązaniem jest Xiaomi Redmi Note 11. Cechuje się czterema obiektywami:  głównym 50Mpix, ultraszerokokątnym 8Mpix, makro 2Mpix i czujnikiem głębi 2Mpix. Smartfon ma 4GB RAM i bardzo wydajny procesor Snapdragon 680. Do 2000 złotych znajdziesz model Realme 9 Pro+, który posiada optyczną stabilizacją obrazu (OIS) w głównym obiektywie 50 Mpix. Producent wykorzystał sensor IMX766, który zapewnia szczegółowość zdjęć i możliwość rejestrowania filmów w 4K. 

Zdarza się tak, że nawet tańszy model w wyniku nieszczęśliwego wypadku ulega uszkodzeniu. Większość nowych smartfonów ma zamontowane obiektywy tak, że wystają ponad plecki urządzenia. Jeżeli odpowiednio go nie zabezpieczysz, ulegnie uszkodzeniu. Wyświetlacze, akcesoria oraz części niezbędne do napraw, a także wysokiej klasy etui do smartfonów znajdziesz tutaj: https://gsmok.pl/. Chronione obiektywy będą mniej podatne na zarysowania, uszkodzenia czy pęknięcia w trakcie codziennej eksploatacji. 

Modele dla wymagających 

iPhone 13 Pro Max to propozycja dla wymagających użytkowników. Wyróżnia się świetnym wyświetlaczem OLED z HDR10, Dolby Vision i odświeżaniem 120Hz. Obiektyw główny i ultraszerokokątny są jaśniejsze, a teleobiektyw zapewnia odpowiedni zoom oraz obsługuje tryb nocny. Dodatkowo oprogramowanie wystarcza na pełną obróbkę i edycję zdjęć dzięki  stylom fotograficznym i trybom filmowym. To prawdziwy gigant z górnej półki, dla tych, którzy oczekują najwyższej jakości zdjęć. 

Jeżeli Twój aparat ulegnie uszkodzeniu, a bateria przestanie gromadzić energię to serwis, który współpracuje z hurtownią GSMOK może liczyć na szybką dostawę zamówionych podzespołów i atrakcyjne ceny. Chcesz wymienić urządzenie na model z lepszym aparatem? Postaw na któreś z proponowanych rozwiązań! Z pewnością będziesz zadowolony z wyboru!

Świnoujście w sieci - Obserwuj nas w Google News
%d bloggers like this: