Przejdź do treści

Uszkodzone auta – Pokrzywdzeni oszacowali straty na kwotę prawie 10 tysięcy złotych.

Policjanci z I komisariatu zatrzymali dwóch młodych mężczyzn po tym, jak dokonali serii uszkodzeń w ubiegłym tygodniu na terenie Koszalina. Pokrzywdzeni oszacowali straty na kwotę prawie 10 tysięcy złotych.

Policja

Mężczyźni w wieku 21 i 23 lat idąc nocą ulicami Koszalina znaleźli sobie karygodny sposób na rozładowanie energii. W rejonie ulic Waryńskiego i Matejki dokonali szeregu zniszczeń w zaparkowanych samochodach, łącznie uszkodzili 8 pojazdów powodując straty na kwotę prawie 10 tysięcy złotych.

Policja

W krótkim czasie po zdarzeniu kryminalni z I koszalińskiego komisariatu w oparciu o zgromadzone informacje wytypowali i zatrzymali mężczyzn. Wandale w trakcie przesłuchania przyznali się do winy. Składając wyjaśnienia szczegółowo opisali sposób uszkodzenia samochodów. 21 latek uszkodził siedem pojazdów, natomiast 23 latek jeden pojazd. Ponadto w trakcie czynności ustalono, że zatrzymani mężczyźni po zdemolowaniu pojazdów dokonali jeszcze kradzieży dwóch rowerów przypiętych do stojaka na ulicy, za co usłyszeli kolejne zarzuty oraz przyznali się do kradzieży.

Za swoje zachowanie odpowiedzą teraz przed Sądem. Za zniszczenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Za kradzież z włamaniem grozić im może nawet do 10 lat pozbawiania wolności. Młodszy z mężczyzn decyzją prokuratora objęty został policyjnym dozorem.

Policja

Świnoujście w sieci - Obserwuj nas w Google News