Areszt za osiadanie 1,5 kg marihuany

„ARESZT ZA POSIADANIE 1,5 KILOGRAMA MARIHUANY”

Policjanci Posterunku Policji w Tucznie zatrzymali 30 letniego mężczyznę, który w miejscu zamieszkania posiadał znaczne ilości narkotyków tj. 1611,815 gramów. Wczoraj sędzia Sądu Rejonowego w Wałczu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w dniu 23 listopada br. przeszukali dom zajmowany przez 30 latka oraz pomieszczenia znajdujące się na prywatnej posesji w gminie Tuczno. Funkcjonariusze mieli podejrzenia, że mężczyzna może posiadać zabronione substancję, w związku z tym postanowili to zweryfikować. 30 latek nie krył zaskoczenia widoku mundurowych, którzy weszli w godzinach porannych na jego posesję.

W toku wykonywanych czynności mundurowi zabezpieczyli ponad 1,5 kg suszu marihuany oraz trzy krzewy konopi indyjskich. Ujawnione narkotyki nie były schowane. Znajdowały się w różnych miejscach domu tj. na parapecie, na stole czy grzejniku oraz w pomieszczeniu gospodarczym. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał on zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków w związku z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii (z art. 62 ust 2).

Na wniosek policji i prokuratury Sąd Rejonowy w Wałczu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Świnoujście w sieci - Obserwuj nas w Google News