Świnoujście – Zobacz co wydarzyło się na budowie tunelu – do końca zostało 30 metrów

Do mety pozostało niespełna 30 metrów ‼️

1454,44 – tyle metrów do wczoraj (12.09.2021 włącznie) wywierciła Wyspiarka. Zamontowała łącznie 170 pierścieni półtorametrowych oraz 594 dwumetrowe. Wielkie przygotowania na jej przyjęcie w komorze odbiorczej i nie tylko trwają!

Można się spodziewać, że teraz Wyspiarka zwolni, ponieważ musi bezpiecznie wejść w betonowy blok, a potem do szybu odbiorczego.

Co ważne, na wyspie Wolin komorę odbiorczą napełniono już wodą, by zrównoważyć ciśnienie podczas przewiercania jej ściany szczelinowej i wchodzenia do niej głowicy maszyny TBM.

Kontynuowane są też prace przygotowawcze, które pozwolą wkrótce zdemontować „wielkiego kreta”.

A co po drugiej stronie Świny (na wyspie Uznam)

W zakładzie konstrukcji stalowych trwa prefabrykacja tymczasowej konstrukcji podpierającej dla drugiego wyjścia ewakuacyjnego z tunelu.

W zakładzie prefabrykacji produkowane są zbrojenia dla prefabrykatów na konstrukcje wewnętrzne w tunelu TBM.

W komorze startowej, gdzie Wyspiarka zaczęła swoją pracę, kontynuowane jest uszczelnienie ścian szczelinowych, wiercenie otworów, wykonywanie bruzd w ścianach szczelinowych i wklejanie prętów pod wsporniki stropu pośredniego. Poza tym wykonywane jest zbrojenie, szalowanie i betonowanie wsporników stropu pośredniego.

Poza tym na wyspie Uznam prowadzone są roboty fundamentowe dla budynku Centrum Obsługi i Trafo K3.

A ponieważ tunel to nie tylko drążenie, po obu stronach Świny kontynuowana jest przebudowa i budowa sieci uzbrojenia terenu oraz infrastruktury drogowej.

Czytamy na portalu społecznościowym

Świnoujście w sieci - Obserwuj nas w Google News