Choszczno – Kierowca z 3 promilami bez uprawnień – zatrzymany przez policję po zgłoszeniu przez innego kierowcę

Obywatelskie zgłoszenie doprowadziło do zatrzymania nietrzeźwego kierującego.

Postawą godną naśladowania wykazał się jeden z uczestników ruchu drogowego, który przyczynił się do zatrzymania kolejnego nietrzeźwego kierującego.

W minioną sobotę (3.04 br.) na drodze między Rakowem a Pławnem uczestnik ruchu drogowego zauważył dziwnie zachowującego się kierowcę, który jechał samochodem osobowym całą szerokością drogi, następnie zatrzymał się na środku jezdni. O swoich podejrzeniach zgłaszający powiadomił choszczeńskich policjantów.

Jego podejrzenia okazały się słuszne. Kilka minut późnej policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Choszcznie zatrzymali wskazane auto do kontroli drogowej.

Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że mieszkaniec powiatu choszczeńskiego miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie, a ponadto posiada cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Mężczyzna odpowie teraz za swoje zachowanie przed sądem.

W związku z powyższym apelujemy, aby reagować na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić funkcjonariuszy pod numerem telefonu 112 o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał.

Policja Choszczno