Choszczno – Kierujący samochodem miał 3 promile

W ubiegłą niedzielę st. asp. Kornel Białkowski, policjant Zespołu do Spraw Wykroczeń choszczeńskiej komendy, będąc w czasie wolnym od służby, zauważył jadący z naprzeciwka tzw. ,,wężykiem” pojazd marki Renault. Po wyminięciu się z tym pojazdem, zawrócił i jechał za nim. Kierujący Renault w dalszym ciągu zjeżdżał co chwilę na pobocze oraz na przeciwległy pas ruchu, zagrażając w ten sposób bezpieczeństwu swojemu oraz innych uczestników ruchu drogowego. Policjant wyprzedził pojazd, zatrzymał swój samochód w sposób uniemożliwiający dalszą jazdę kierującemu Renault.

Funkcjonariusz podbiegł do samochodu, wyłączył silnik, a następnie zabrał kluczyki od kierowcy. O wszystkim powiadomił dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie.
Na miejsce przyjechał patrol Policji, który poddał kierującego badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, które wykazało, że 33-letni mieszkaniec powiatu choszczeńskiego ma ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto, nigdy nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.
Pomimo wielu apeli i tragicznych zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących wciąż pojawiają się nieodpowiedzialne osoby wsiadające za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduję błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Reagujmy gdy widzimy, że za kierownicę wsiada osoba pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie.

Informujmy o takich sytuacjach Policję, także anonimowo dzwoniąc na numer alarmowy 112.