Adaptację zawodową na terenie województwa zachodniopomorskiego rozpoczęło dzisiaj 104 policjantów

ADAPTACJA ZAWODOWA POLICJANTÓW

Adaptację zawodową na terenie województwa zachodniopomorskiego rozpoczęło dzisiaj 104 policjantów. Funkcjonariusze, którzy niedawno ukończyli szkolenie podstawowe, będą pełnić służbę patrolową pod okiem doświadczonych policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie.

Adaptacja zawodowa policjantów trwać będzie do 4 lipca 2019 roku. Weźmie w niej udział 104 mundurowych, którzy niedawno rozpoczęli służbę w Policji. Są wśród nich funkcjonariusze z województwa zachodniopomorskiego oraz z Wielkopolski.

Po zakończeniu 2 – dniowego szkolenia, policjanci adaptacji zawodowej już w środę rozpoczną pełnienie służb patrolowych na terenie naszego regionu. Policyjnych adeptów spotkać będzie można na ulicach Goleniowa, Gryfic, Gryfina, Kamienia Pomorskiego, Kołobrzegu, Koszalina, Myśliborza, Pyrzyc, Stargardu, Szczecina, Świnoujścia i Wałcza, a także podczas zabezpieczeń imprez masowych odbywających się na terenie naszego województwa.

W trakcie adaptacji zawodowej młodszych stażem policjantów, wspierać będą funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie.

asp. A.Bierbasz-Krawczyk