217 352 286,67 zł rządowego dofinansowania na drogi lokalne na Pomorzu Zachodnim

217 352 286,67 zł rządowego dofinansowania na drogi lokalne na Pomorzu Zachodnim

Symboliczny czek dla Pomorza Zachodniego w ramach Funduszu Dróg Samorządowych z rąk Premiera RP Mateusza Morawieckiego odebrał dziś na spotkaniu w Warszawie wojewoda zachodniopomorski Tomasz

Fot. Krystian Maj/KPRM

wojewoda Tomasz Hinc z symbolicznym czekiem obok premiera Mateusza Morawieckiego
Fundusz Dróg Samorządowych to największe w historii wsparcie rządowe na modernizację i budowę dróg lokalnych. Lepsze drogi to większe szanse na zrównoważony rozwój i nowe miejsca pracy. Celem programu jest budowa nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym.

– Bierzemy rozbieg gospodarczy i będziemy starali się dogonić państwa o europejskiej jakości życia. Ten program służy temu, by życie Polaków było na poziomie europejskim – podkreślił na spotkaniu z wojewodami premier Mateusz Morawiecki. – Rozbudowa dróg samorządowych jest też bardzo ważna z punktu widzenia bezpieczeństwa. Drogi lokalne to nie tylko ekonomia i liczby. To drogi, które przemierzają codziennie Polacy, dlatego zależy nam na tym, by wygoda i bezpieczeństwo były zapewnione.

– Chciałbym w imieniu ministra Joachima Brudzińskiego podziękować wojewodom oraz ich współpracownikom za zaangażowanie przy realizacji programu Fundusz Dróg Samorządowych. Gdyby nie ich sprawność działania program nie mógłby być realizowany na taką skalę. – mówił podczas spotkania wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker – Chciałbym zaapelować do wszystkich samorządowców: na realizację programu Fundusz Dróg Lokalnych przeznaczamy 6 mld zł rocznie – nie zmarnujmy tej szansy. Składajmy wnioski, realizujmy drogi na potrzeby mieszkańców w Państwa gminach.

Umowę dotycząca realizacji Funduszu Dróg Samorządowych w naszym województwie podpisali wojewoda Tomasz Hinc i Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk.

WZ