Przejdź do treści

POLICJA – BEZPIECZNE FERIE – BEZPIECZNY POWRÓT

Ferie zimowe dla uczniów zachodniopomorskich szkół powoli dobiegają końca. Ostatni weekend zimowej przerwy od nauki wiele osób spędzi w podroży powrotnej do miejsca zamieszkania.

Policjanci szczecińskiej drogówki w trosce o bezpieczeństwo na drogach oraz płynność ruchu, kontrolują prędkość pojazdów, stan trzeźwości kierujących oraz przypominają o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa, tak by każdy dotarł do celu.

Od wczesnych godzin porannych policjanci szczecińskiej drogówki prowadzą kontrole trzeźwości kierujących oraz prędkości pojazdów, sprawdzają także, czy przewożone bagaże nie zagrażają bezpieczeństwu pasażerów. Mundurowi szczególną uwagę zwracają na sposób przewożenia pasażerów, sprawdzają czy zapięte są pasy bezpieczeństwa, a dzieci znajdują się w odpowiednich fotelikach lub innych urządzeniach przytrzymujących.

W ramach akcji „Dojedź(MY) bezpiecznie do celu” oraz „Bezpieczny pasażer” mundurowi przypominają uczestnikom ruchu o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Wsiadając za kierownicę bądźmy wypoczęci i przede wszystkim trzeźwi, nie zapominajmy o przepisach regulujących sposób przewożenia pasażerów. Przestrzegajmy obowiązujących ograniczeniach prędkości, pamiętajmy także, by prędkość dostosować do warunków na drodze. W okresie zimowym jezdnia jest często mokra i śliska, a w takich warunkach wydłuża się droga hamowania pojazdu.

W ramach prowadzonych działań w sobotni poranek uczestnicy ruchu otrzymali jednorazowe alkoholtest oraz zapachy do pojazdów.

mł. asp. Karolina Rykaczewska/ZKS KMP