Przejdź do treści

POLICJA – KU PRZESTRODZE – MŁODZI WŁAMYWACZE ZATRZYMANI

MŁODZI WŁAMYWACZE ZATRZYMANI

Policjanci referatu patrolowo- interwencyjnego ze strażnikiem miejskim, na gorącym uczynku zatrzymali 2 nieletnich sprawców wielu kradzieży z włamaniem do altanek działkowych i dewastacji mienia. Ponadto ustalili kolejnych 2 nieletnich, którzy również popełnili te same czyny. Młodymi sprawcami zajmie się sąd rodzinny.

Około godziny 10.00 po otrzymaniu zgłoszenia o wielu kradzieżach z włamaniem na ogródkach działkowych na ulicy Chełmińskiej w Wałczu, natychmiast na miejsce został skierowany patrol.
Kiedy mundurowi rozmawiali z jednym z pokrzywdzonych, w pewnej chwili na jednej z alei zauważyli idące dwie nieletnie osoby. Funkcjonariusze ruszyli za nimi w pościg.

Po chwili obaj młodzi sprawcy zostali ujęci. Nieletni mieli przy sobie część skradzionego mienie. Przywłaszczone rzeczy ukryte były nieopodal w zaroślach. Łupem 14-latków padł głównie sprzęt ogrodowy.

W trakcie wykonywania dalszych czynności z młodymi sprawcami w jednostce policji, okazało się, że czynów tych dokonali jeszcze dwaj inni nastolatkowie. O konsekwencjach dla nieletnich zadecyduje sąd rodzinny.

asp. Beata Budzyń