Przejdź do treści

„ZA KIEROWNICĄ BEZ OKULARÓW KOREKCYJNYCH, CZYLI BEZ UPRAWNIEŃ”

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Wałcza, zatrzymali prawo jazdy 83 letniemu kierowcy, który potrącił pieszą prowadzącą rower przez przejście dla pieszych. Oprócz spowodowania kolizji drogowej, mężczyzna popełnił kolejne wykroczenie, prowadząc pojazd bez wymaganych uprawnień.

Wczoraj około godziny 11.00 w Wałczu na ulicy Kościuszki, doszło do potrącenia 72 letniej kobiety, która przeprowadzała rower przez przejście dla pieszych na drodze dwu jezdniowej. Kiedy policjanci przybyli na miejsce zdarzenia w rozmowie z 83 letnim kierującym usłyszeli, że nie widział on pokrzywdzonej.

Ponadto po sprawdzeniu dokumentu prawa jazdy okazało się, że oprócz spowodowania kolizji drogowej, mężczyzna popełnił kolejne wykroczenie, kierowania pojazdem bez wymaganych uprawnień. Jak się okazało 83 letni kierowca, może prowadzić pojazd tylko w okularach korekcyjnych.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i skierowali wniosek do sądu o ukaranie. Ponadto 83 latek będzie skierowany na dodatkowe badania lekarskie, w celu sprawdzenia predyspozycji do kierowania pojazdami silnikowymi. 72 letniej kobiecie przechodzącej przez przejście dla pieszych na szczęście nic poważnego nie stało się. Doznała ona ogólnych stłuczeń.

Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę!.