Przejdź do treści

Choszczno – ZDARZENIA W OSTATNIM OKRESIE

Od piątku na terenie powiatu choszczeńskiego strażacy interweniowali 10 razy. Doszło do trzech pożarów oraz siedmiu miejscowych zagrożeń.

W piątek 1 lutego około godziny 10:20 w bloku przy ulicy Jagiełły w Choszcznie doszło do zatrucia tlenkiem węgla. Na miejsce zdarzenia skierowano dwa zastępy JRG Choszczno, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Po przyjeździe strażacy udzielili pomocy mężczyźnie, który zatruł się tlenkiem węgla w łazience podczas kąpieli. Dzięki szybkiej reakcji domowników udało się zapobiec tragedii.

Wieczorem tego samego dnia czad zaatakował po raz kolejny, tym razem przy ulicy Bolesława Chrobrego w Choszcznie. Dzięki trzeźwej reakcji mieszkańców udało się zapobiec tragedii. Działania strażaków na miejscu polegały na sprawdzeniu stężenia CO oraz przewietrzeniu mieszkania.
W tym miejscu kolejny raz apelujemy do wszystkich osób posiadających w swoich mieszkaniach piecyki gazowe, aby wyposażyć swoje mieszkanie w czujki tlenku węgla.

W sobotę około 7:40 na drodze wojewódzkiej 151 między Choszcznem a Zamęcinem doszło do wypadku drogowego, w którym została poszkodowana jedna osoba.

W niedzielę około godziny 10:20 na drodze krajowej nr 10 doszło do wypadku. Działania strażaków na miejscu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zneutralizowaniu wycieków oraz odłączeniu akumulatora. W wypadku poszkodowane zostały łącznie cztery osoby w tym dwójka dzieci w wieku 8 i 4 lat.

W niedzielę około godziny 18:27 i 18:49 doszło do pożaru dwóch śmietników przy ulicy Mur Południowy w Choszcznie.