Choszczno – PRZYJDŹ I SPRAWDŹ SWÓJ STAN TRZEŹWOŚCI

0
2

PRZYJDŹ I SPRAWDŹ SWÓJ STAN TRZEŹWOŚCI

W siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie przy ul. Bohaterów Warszawy 7c istnieje możliwość sprawdzenia trzeźwości w przypadku wątpliwości odnośnie swojego stanu po imprezie, imieninach, spotkaniach rodzinnych. Warto sprawdzić i zapobiegać wsiadaniu za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Polskie prawo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości lub w stanie po użyciu alkoholu:

Stan nietrzeźwości w rozumieniu Kodeksu karnego (art. 115 §16) i Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałania alkoholizmowi (art.46, pkt. 3) zachodzi, gdy:
– zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila albo prowadzi do stężenia przekraczającego tę wartość lub
– zawartość alkoholu w 1 dm3 wydychanego powietrza przekracza 0,25 mg albo prowadzi do stężenia przekraczającego tę wartość.

Stan po użyciu alkoholu w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałania alkoholizmowi (art.46, pkt. 2) zachodzi, gdy zawartość alkoholu w organizmie wynosi lub prowadzi do:
– stężenia we krwi od 0,2‰ do 0,5‰ alkoholu albo
– obecności w wydychanym powietrzu od 0,1 mg do 0,25 mg alkoholu w 1 dm3.

Apelujemy, aby dzwonić pod numer alarmowy 112 lub bezpośrednio do komendy powiatowej i przekazać informację służbom, jeśli tylko istnieje podejrzenie, że za kierownicą siedzi osoba nietrzeźwa. Interwencja i usunięcie z ruchu drogowego takiej osoby, może uratować zdrowie i życie wielu ludziom.

Bardzo ważna jest świadomość, jak wiele zależy od tego czy zgłosimy swoje podejrzenie. Jeśli się pomylimy, jeśli badanie wykaże, że kierujący był trzeźwy – nikomu nie dzieje się krzywda, a sprawa sprowadza się do kontroli drogowej.

mł. asp. Jakub Pialik

Poprzedni artykułChoszczno – NIETRZEŹWY ZAKOŃCZYŁ JAZDĘ NA DRZEWIE
Następny artykułChoszczno – Melania ma nowy dom
Daniel SZYSZ
Administrator portalu Choszczno w sieci Twoje pierwsze źródło informacji o mieście, regionie itd... www.eswinoujscie.pl Daniel Szysz fotograf, dziennikarz i wydawca portalu "Świnoujście w sieci". Prowadzę lokalny portal informacyjny, który dostarcza wiadomości z regionu Świnoujścia. Oprócz swojej pracy zawodowej. Jestem także mężem, ojcem i dziadkiem. Jako fotograf i dziennikarz, zajmuje się dokumentowaniem lokalnych wydarzeń, tworzeniem reportaży i artykułów, które mają na celu informowanie mieszkańców Świnoujścia o ważnych kwestiach i wydarzeniach w ich społeczności. Moja praca może obejmować szeroki zakres tematów, od lokalnych polityki i ekonomii po kulturę i wydarzenia społeczne. Portal " Choszczno w sieci" jest ważnym źródłem informacji dla lokalnej społeczności, Prowadzę portal internetowy KtoMozeNadMorze.pl i Travel-Foto.com i Świnoujście w sieci ewinoujscie.pl