Przejdź do treści

CHOSZCZNO – BEZPIECZNE FERIE

BEZPIECZNE FERIE Z ZACHODNIOPOMORSKIMI POLICJANTAMI

W ramach działań „Bezpieczne ferie 2019” funkcjonariusze z polickiej i choszczeńskiej komendy rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie. Wszystko po to, by nasze pociechy podczas ferii bezpiecznie wypoczęły, a po 2 tygodniach beztroski całe i zdrowe wróciły do przedszkoli i szkół.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Policach spotkali się z uczniami i przedszkolakami w różnych placówkach oświatowych na terenie powiatu. Głównym tematem spotkań, niezwykle ważnym w okresie ferii, było bezpieczeństwo podczas uprawiania sportów zimowych oraz zabaw na świeżym powietrzu. Policjanci przestrzegali przed ślizganiem się na skutych lodem zbiornikach wodnych, czy też przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ulic lub innych niebezpiecznych miejsc.

Ważnym elementem spotkania było także przypomnienie zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe noszone przez dzieci na wierzchnich ubraniach.
Funkcjonariusze zwrócili uwagę słuchaczy na bezpieczeństwo podczas kontaktu z osobami nieznajomymi. Przypomnieli o tym jak można bezpiecznie spędzać czas wolny i kiedy korzystać z numerów alarmowych. Wszystkie dzieci bardzo dobrze znały podstawowe zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas zimowego wypoczynku.

W ramach współpracy polickiej komendy i władz samorządowych, powiat policki przekazał kolorowanki zatytułowane „Na drodze wybierz życie” , które zostały wręczone dzieciom na zakończenie spotkania. Dzięki tym książeczkom najmłodsi słuchacze będą mogli poprzez zabawę utrwalić sobie najważniejsze zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Spotkanie o takiej samej tematyce przeprowadzili także policjanci z choszczeńskiej Komendy.

KPP Police/KPP Choszczno