Przejdź do treści

MOŻESZ URATOWAĆ CZYJEŚ ŻYCIE – KLIKAJĄC W APLIKACJI KRAJOWEJ MAPY ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA POWIADOMISZ O OSOBIE BEZDOMNEJ, SAMOTNEJ, NIEPORADNEJ ŻYCIOWO

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje od września 2016 r. i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród obywateli. Ten czas pozwolił Policji poznać opinie i oczekiwania użytkowników aplikacji. Na podstawie zebranej w tym zakresie wiedzy rozszerzono jej funkcjonalność aby jeszcze bardziej ułatwić mieszkańcom nanoszenie zgłoszeń, w tym także dotyczących „bezdomności”. Pozwala ona wskazać użytkownikom miejsca przebywania osób bezdomnych, potrzebujących pomocy. Znacznik ten staje się szczególnie ważny w okresie zimowym.
O tym, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest doskonałym narzędziem, które szybko i czytelnie pozwala wskazać zaobserwowany problem związany z bezpieczeństwem w różnych dziedzinach nikogo już nie trzeba przekonywać. Mieszkańcy naszego województwa chętnie korzystają z tej aplikacji a to głównie za sprawą prostego sposobu informowania policjantów o problemach i zagrożeniach i anonimowości zgłoszenia. Możliwość dodawania zdjęć i komentarzy oraz potwierdzania już zgłoszonych zagrożeń jest dodatkowym udogodnieniem.

Od momentu gdy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa zaczęła funkcjonować zachodniopomorscy policjanci odczytali 34.762 zdarzenia, wskazane przez mieszkańców jako te, które wymagają interwencji Policji. Prawie połowa zaznaczonych problemów została potwierdzona przez mundurowych. Każdego dnia na bieżąco pojawiają się nowe sygnały od obywateli, te, które wpłynęły w ostatnim czasie są w trakcie weryfikacji przez patrole Policji.

Dzięki tej aplikacji możemy również pomagać. Pamiętajmy, że w katalogu dostępnych zagrożeń oprócz tych, które dotykają nas bezpośrednio, są również takie, które mogą mieć wpływ na zdrowie i życie innych osób.
Panujące warunki atmosferyczne jak i temperatury spadające poniżej zera stanowią zagrożenie dla życia i zdrowia. Pamiętajmy o osobach samotnych, chorych jak i nieporadnych życiowo. Jeden telefon, jedno kliknięcie – tak niewiele trzeba, aby pomóc.
Ty zgłaszasz, my reagujemy, razem pomagamy! Używając Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, prosimy o skorzystanie z wszelkich dostępnych funkcjonalności, w tym szczególnie z możliwości dodania opisu, co ułatwi szybsze dotarcie policjantów do osób potrzebujących, a w konsekwencji być może uratuje komuś życie.

Prosimy o przekazywanie wszelkich informacji o miejscach przebywania osób bezdomnych, samotnych, nieporadnych, dla których niskie temperatury mogą stanowić zagrożenie zdrowia lub życia!
Pamiętajmy także, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wejdź na stronę internetową Policji:

http://zachodniopomorska.policja.gov.pl