Przejdź do treści

Choszczno – ODBLASKI RATUJĄ ŻYCIE !!!

ODBLASKI RATUJĄ ŻYCIE !!!

Dzisiaj wieczorem Dyżurny Choszczeńskiej Komendy otrzymał informację, dotyczącą mężczyzny, który idzie poza terenem zabudowanym bez obowiązkowych elementów odblaskowych. Policjanci pilnie udali się na wskazaną drogę między Reczem a Sickiem, gdzie z trudem zauważyli idącego mężczyznę.

Ciągle spotykamy się z sytuacjami, kiedy pieszy po zmroku poza terenem zabudowanym nie nosi elementów odblaskowych. W czasie dziesiątków spotkań z dziećmi i dorosłymi, mundurowi z Powiatu Choszczeńskiego wskazują na konieczność noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym, a także zalety ich noszenia również w terenie zabudowanym, co znacznie poprawia widoczność pieszego, a tym samym jego bezpieczeństwo. Podobnie było i dzisiaj. Policjanci przeprowadzili rozmowę z mężczyzną, po czym wręczyli mu kamizelkę odblaskową.

Przypominamy: od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat.

Apelujemy zatem o noszenie po zmroku elementów odblaskowych. Nawet jeden niewielki element odblaskowy może kilkukrotnie zwiększyć odległość, z jakiej kierowca zauważy pieszego.

Dbajmy o bezpieczeństwo bierne własne i bliskich nosząc elementy odblaskowe.

Odblaski naprawdę ratują życie !!!

mł. asp.Jakub Pialik