Przejdź do treści

CHOSZCZNO – NASTĘPNE DWA MIESIĄCE SPĘDZI W ARESZCIE

NASTĘPNE DWA MIESIĄCE SPĘDZI W ARESZCIE

Praca policjantów z posterunku w Bierzwniku przyczynia się do zatrzymania 20-latka odpowiedzialnego za szereg przestępstw popełnionych wobec członków swojej rodziny.
W sierpniu ubiegłego roku policjanci przyjęli pierwsze zawiadomienie od mieszkańca gminy Bierzwnik, z którego wynikało, że syn pokrzywdzonego dokonał zaboru volkswagena passata w celu krótkotrwałego użycia, a następnie uszkodzony pojazd porzucił.

Kolejne zawiadomienie wpłynęło już we wrześniu. Ten sam mężczyzna z otwartego pomieszczenia gospodarczego, dokonał kradzieży sprężarki, wyrzynarki, wiertarki oraz szlifierki kątowej.

W następnym miesiącu ukradł kolejne elektronarzędzia, a także groził ojcu pozbawieniem życia, naraził swoją 81-letnią babcię na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bo spowodował ulatnianie się gazu z butli, a następnie wyszedł z mieszkania. To nie wszystkie przestępstwa, które popełnił 20 -latek.

Policjanci z Posterunku Policji w Bierzwniku ustalili miejsce przebywania podejrzewanego, a następnie zatrzymali go. Mężczyzna usłyszał w sumie 6 zarzutów. 20-latek przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów. Mundurowi odzyskali skradziony stół z piłą i silnikiem. Pozostałe elektronarzędzia podejrzany zdążył już sprzedać. Policjanci wykonują czynności zmierzające do ich odzyskania.

Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania mężczyzny na okres dwóch miesięcy, do którego sąd przychylił się w całości.

mł. asp. Jakub Pialik