Przejdź do treści

BEZPIECZNY I WIDOCZNY PIESZY

BEZPIECZNY I WIDOCZNY PIESZY

BEZPIECZNY I WIDOCZNY PIESZY Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Szczecinie wspólnie ze Stowarzyszeniem Rowerowy Szczecin, realizują program pn. „Bezpieczny i widoczny pieszy – poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w Szczecinie”. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane w 2018 roku z rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020″. Projekt koordynowany jest przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Głównym założeniem idei, jest poprawa bezpieczeństwa w rejonach przejść dla pieszych. W ramach programu w przy pasach zamontowane zostaną urządzenia bezpieczeństwa ruchu. Będzie ich 30. Mechanizm pełni jednocześnie funkcję stojaków rowerowych, które ostatecznie rozwiążą problem samochodów zaparkowanych niezgodnie z przepisami, czyli bliżej niż 10 metrów od przejścia. Dzięki temu, oprócz zwiększenia bezpieczeństwa pieszych poprzez wzmożenie ich widoczności w obrębie przejść, zyskamy w Szczecinie również 200 nowych miejsc parkingowych dla rowerów. Kolejnym równie ważnym elementem projektu, jest edukacja najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Wspólnie z Rowerowym Szczecinem, zachodniopomorscy policjanci przeprowadzą cykl zajęć edukacyjnych w szkołach i placówkach oświatowych. Kampania edukacyjna zostanie skierowana także do kierowców, zwracając im uwagę na konsekwencje prawne parkowania samochodów niezgodnie z przepisami.

Posted by Świnoujście w sieci on Saturday, December 22, 2018

BEZPIECZNY I WIDOCZNY PIESZY

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Szczecinie wspólnie ze Stowarzyszeniem Rowerowy Szczecin, realizują program pn. „Bezpieczny i widoczny pieszy – poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w Szczecinie”. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane w 2018 roku z rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020″. Projekt koordynowany jest przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Głównym założeniem idei, jest poprawa bezpieczeństwa w rejonach przejść dla pieszych. W ramach programu w przy pasach zamontowane zostaną urządzenia bezpieczeństwa ruchu. Będzie ich 30. Mechanizm pełni jednocześnie funkcję stojaków rowerowych, które ostatecznie rozwiążą problem samochodów zaparkowanych niezgodnie z przepisami, czyli bliżej niż 10 metrów od przejścia.

Dzięki temu, oprócz zwiększenia bezpieczeństwa pieszych poprzez wzmożenie ich widoczności w obrębie przejść, zyskamy w Szczecinie również 200 nowych miejsc parkingowych dla rowerów.

Kolejnym równie ważnym elementem projektu, jest edukacja najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Wspólnie z Rowerowym Szczecinem, zachodniopomorscy policjanci przeprowadzą cykl zajęć edukacyjnych w szkołach i placówkach oświatowych. Kampania edukacyjna zostanie skierowana także do kierowców, zwracając im uwagę
na konsekwencje prawne parkowania samochodów niezgodnie z przepisami.

Policja