Przejdź do treści

OSZUŚCI W SIECI – ZACHODNIOPOMORSKA POLICJA OSTRZEGA

OSZUŚCI W SIECI – ZACHODNIOPOMORSKA POLICJA OSTRZEGA

Okres przedświątecznej gorączki zakupowej to czas uaktywniania się oszustów próbujących wykorzystać każdą metodę aby dotrzeć do naszych oszczędności lub wejść w posiadanie naszych danych. Wiele osób upominki dla najbliższych kupuje w sklepach internetowych a później oczekuje na przyjazd kuriera z przesyłką. Apelujemy o rozwagę i ograniczone zaufanie do przesyłanych na naszą elektroniczną pocztę maili.

Zachodniopomorska Policja wychodząc naprzeciw swoim mieszkańcom i dbając o ich bezpieczeństwo informuje o zagrożeniach nie tylko mających miejsce w naszym województwie ale również o takich, które pojawiają się w różnych regionach kraju.

Tym razem chcemy przestrzec przed fałszywymi mailami od kuriera. Pojawiły się w mediach informacje, iż jedna z firm przewozowych rzekomo przesyła maile w których znajduje się niebezpieczny link zachęcający do pobrania faktury z podaną kwotą ponad tysiąc złotych.

W środku może znajdować się groźny wirus. Adres z jakiego jest wysłana wiadomość od razu budzi zastrzeżenia co do autentyczności.

Jak co roku przed świętami firmy kurierskie przeżywają wzrost zamówień. Również klienci zarówno indywidualni jak i firmy coraz częściej korzystają z zakupów w sklepach internetowych. Po przyjęciu zamówienia , nie pozostaje nic innego jak czekać na upragnioną przesyłkę.

Zadbajmy o to, aby w ferworze świątecznych zakupów nasza czujność nie została uśpiona. Dla oszustów to czas wytężonej pracy, próbują na różne sposoby wykorzystać nasze zabieganie.

Nie dajmy się oszukać, nie przysparzajmy sobie dodatkowych kłopotów!

Zawsze sprawdzajmy nadawcę wiadomości np. wpisując jego dane w wyszukiwarce internetowej.

Bądźmy czujni i dbajmy o swoje bezpieczeństwo również w internecie. Niech ten gorący okres zakupów będzie wstępem do Spokojnych Świąt.

Zespół Prasowy / IK