Przejdź do treści

Choszczno – SPRAWCA USIŁOWANIA ROZBOJU TRAFIŁ DO ARESZTU

SPRAWCA USIŁOWANIA ROZBOJU TRAFIŁ DO ARESZTU

Za usiłowanie rozboju odpowie 20-letni mieszkaniec Człuchowa. Mężczyzna na terenie Recza używając przemocy wobec 66-letniego mężczyzny, usiłował dokonać przywłaszczenia torby z pieniędzmi. Postanowieniem sądu najbliższe trzy miesiące sprawca spędzi w areszcie. Usiłowanie rozboju zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w Reczu. Napastnik podszedł do 66-latka, od którego zażądał pieniędzy w kwocie 100 zł. Mężczyzna stanowczo odmówił wydania pieniędzy. Wówczas agresywny 20-latek używając przemocy usiłował wyrwać poszkodowanemu torbę, którą trzymał w dłoni. Po nieudanej próbie wyrwania torby, sprawca uciekł w kierunku centrum miasta. Krótko po zdarzeniu został zatrzymany przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie. 20-latek usłyszał zarzut usiłowania rozboju, do którego przyznał się w całości.

Prokurator wystąpił do Sądu z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, do którego Sąd przychylił się w całości.

Usiłowanie rozboju zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 12 lat.

mł. asp. Jakub Pialik