Przejdź do treści

Choszczno – POLICJANTKA PO SŁUŻBIE ZATRZYMAŁA NIETRZEŹWEGO KIERUJĄCEGO

Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie, będąc po służbie, zatrzymała nietrzeźwego kierującego. Obywatel Ukrainy prowadził samochód mając w swoim organizmie 2,5 promila alkoholu.

30 listopada sierż. Monika Czarnik, która na co dzień pracuje w Wydziale Prewencji Choszczeńskiej Komendy, będąc w czasie wolnym od służby w trakcie zakupów zauważyła jak nietrzeźwy mężczyzna próbował kupić alkohol. Po nieudanej próbie obywatel Ukrainy wyszedł ze sklepu. Policjantka wspólnie z 8-letnim dzieckiem wyszła ze sklepu i wsiadła do swojego pojazdu. Następnie zauważyła że ten sam nietrzeźwy mężczyzna, który próbował kupić alkohol, wsiada do zaparkowanego na tym samym parkingu pojazdu i rozpoczyna jazdę. Policjantka powiedziała dziecku aby czekało na nią w samochodzie, po czym wybiegła do ruszającego pojazdu, zmuszając jego kierującego do zatrzymania. Mundurowa nie pozwoliła odjechać mężczyźnie i powiadomiła oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji Stargardzie.

Po przyjeździe patrolu ze Stargardu mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. To wykazało, że mężczyzna ma w organizmie 2.5 promila alkoholu.

Pomimo wielu apeli i tragicznych zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących wciąż pojawiają się nieodpowiedzialne osoby wsiadające za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduję błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla sienie i innych uczestników ruchu drogowego.

Reagujmy gdy widzimy, że za kierownicę wsiada taka osoba, nie pozostawajmy obojętni również wtedy gdy na jezdni zatacza się pieszy lub rowerzysta- poinformujmy o tym policję, możemy zrobić to anonimowo dzwoniąc na numer 997 lub 112.

mł. asp. Jakub Pialik

Rekomendowany fotograf GOOGLE Street View - Świnoujście - Daniel SZYSZ