Przejdź do treści

Choszczno – Podejrzany o usiłowanie zabójstwa tymczasowo aresztowany na 3 miesiące – sprawa Prokuratury Rejonowej w Choszcznie.

Podejrzany o usiłowanie zabójstwa tymczasowo aresztowany na 3 miesiące – sprawa Prokuratury Rejonowej w Choszcznie.

Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Choszcznie, Sąd Rejonowy w Choszcznie zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy wobec mężczyzny podejrzanego o to, że w nocy z 20/21 listopada 2018 r. w Choszcznie działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia pokrzywdzonego co najmniej kilkakrotnie uderzył go pięścią w twarz oraz z dużą siłą usiłował zadać mu ciosy dużym nożem kuchennym i uderzył go tym nożem w okolice karku, lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na skuteczny opór pokrzywdzonego i jego ucieczkę, tj. o czyn z art. 13 § 1 kk w zw. z art. 148 § 1 kk.

Z ustaleń postępowania wynika, że w nocy z 20/21 listopada 2018 r. pokrzywdzony udał się do mieszkania swojej znajomej, wspólnie z którą spożywał alkohol. W pewnym momencie do mieszkania wszedł partner kobiety, który zaczął zachowywać się agresywnie – najpierw uderzył pokrzywdzonego pięścią w twarz, a po chwili chwycił nóż kuchenny, którym zaczął wymachiwać przez pokrzywdzonym. Ostatecznie zadał pokrzywdzonemu cios nożem w okolice karku powodując ranę ciętą. Raniony mężczyzna zdołał uciec z mieszkania, zaś po zdarzeniu powiadomił Policję.

Dotychczasowe ustalenia wykazały, że pokrzywdzony oprócz rany ciętej karku w wyniku uderzenia pięścią w twarz doznał także złamania dna oczodołu.

Na skutek sprawnych działań funkcjonariuszy Policji, podejrzany został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora – tymczasowo aresztowany.

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo na podstawie art. 148 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 8 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

Prokuratura

Rekomendowany fotograf GOOGLE Street View - Świnoujście - Daniel SZYSZ