Przejdź do treści

Policja – UCIEKAŁ PRZED POLICJĄ

UCIEKAŁ PRZED POLICJĄ

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie podjęli pościg za kierującym motocyklem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

W sobotnie południe na ul. Wojska Polskiego w Choszcznie, dzielnicowi zauważyli kierującego, poruszającego się po drodze motocyklem niedopuszczonym do ruchu. Na widok mundurowych, kierujący jednośladem gwałtownie skręcił w ul. Matejki. Dzielnicowi włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, po czym ruszyli w pościg za mężczyzną. 29-latek nie reagował na polecenia wydawane przez funkcjonariuszy, kontynuując jazdę z dużą prędkością. Szaleńcza jazda nie trwała długo, ponieważ kierujący motocyklem stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w przydrożne krzaki.
29-latek w chwili zdarzenia był trzeźwy. Swoją ucieczkę tłumaczył obawą przed odpowiedzialnością za poruszanie się pojazdem niedopuszczonym do ruchu.

Przypominamy, że za zignorowanie sygnałów nakazujących zatrzymanie pojazdu i kontynuowanie jazdy kierowcy grozić może kara nawet do 5 lat więzienia.

Art. 178 b Kodeksu karnego: „Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.” Poza tym, sąd obligatoryjnie orzeka również zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 1 roku aż do 15 lat.

Rekomendowany fotograf GOOGLE Street View - Świnoujście - Daniel SZYSZ