Przejdź do treści

NOWI POLICJANCI DZISIAJ ZŁOŻYLI ŚLUBOWANIE

58 nowych funkcjonariuszy zasiliło szeregi KWP w Szczecinie. Złożyli przysięgę co jest symbolem wstąpienia w policyjne szeregi. Szef zachodniopomorskiej Policji nadinsp. Jacek Cegieła gratulował nowym policjantom i życzył sukcesów w rozpoczętej służbie.

Dzisiaj na dziedzińcu Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie odbyła się uroczystość oficjalnego przyjęcia kolejnych policjantów. Nowi funkcjonariusze w obecności swoich rodzin oraz kadry zachodniopomorskiego garnizonu.

W uroczystości udział wzięli reprezentujący Wojewodę Zachodniopomorskiego Zastępca Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego Zenon Szczybyło oraz przewodniczący ZSZZP województwa Zachodniopomorskiego st.asp. Marian Boguszyński.
Po złożeniu meldunku przez dowódcę uroczystości nadinsp. Jackowi Cegiele, nastąpiło wręczenie aktów ślubowania nowym policjantom.

Dzisiejsza uroczystość była również okazją aby przedstawić nowo powołanego I Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Szczecinku podinspektora Jarosława Bastka oraz nowo powołanego I Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Gryficach komisarza Tomasza Krupę.

Obecnie przyjęto 15 kobiet oraz 43 mężczyzn.
W uroczystości wzięły udział rodziny nowoprzyjętych, które gratulowały swoim najbliższym.

Nowi policjanci zasilą szeregi następujących jednostek:

Jednostki:
KWP Szczecin 5
KMP Szczecin 9
KMP Koszalin 3
KMP Świnoujście 2
OPP 9
KPP Białogard 3
KPP Choszczno 2
KPP Drawsko Pomorskie 1
KPP Goleniów 1
KPP Gryfice 2
KPP Gryfino 1
KPP Kamień Pomorski 4
KPP Kołobrzeg 2
KPP Łobez 1
KPP Myślibórz 1
KPP Pyrzyce 4
KPP Sławno 2
KPP Stargard 3
KPP Szczecinek 2
KPP Wałcz 1

Rekomendowany fotograf GOOGLE Street View - Świnoujście - Daniel SZYSZ