Przejdź do treści

GUS: bezrobocie w sierpniu – 5,8 proc.

5,8 proc. wyniosła w sierpniu stopa bezrobocia spadając z lipcowego poziomu 5,9 proc; w żadnym z województw bezrobocie nie osiągnęło 10 proc. – podał GUS.

W porównaniu z lipcem bezrobocie zmniejszyło się w dwóch województwach: kujawsko-pomorskim oraz łódzkim, a wzrosło tylko w jednym województwie – pomorskim. W reszcie województw pozostało tym samym poziomie.

Liczba nowo zarejestrowanych bezrobotnych w sierpniu 2018 r. spadła o 15,9 proc. w stosunku do poprzedniego roku i o 3,5 proc. w odniesieniu do poprzedniego miesiąca. Ubyło też zarejestrowanych w urzędach pracy bezrobotnych – do 958,6 tys. w sierpniu, z 961,8 tys. osób w lipcu 2018 roku.

Według GUS, przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw w sierpniu wyniosło 6,2 mln osób i było o 3,4 proc. wyższe niż przed rokiem ( i o 3,5 proc. wyższe niż w lipcu br.).

Pracy przybyło szczególnie w działalności profesjonalnej, naukowej i technicznej (o 7,8 proc.), transporcie i gospodarce magazynowej (o 7,1 proc.), budownictwie (o 5,2 proc.), zakwaterowaniu i gastronomii (o 4,6 proc.) oraz informacji i komunikacji (o 4,2 proc.).

js/

Rekomendowany fotograf GOOGLE Street View - Świnoujście - Daniel SZYSZ