Przejdź do treści

Choszczno – POLICJANCI ZATRZYMALI SPRAWCÓW KRADZIEŻY

Policjanci z Komedy Powiatowej Policji w Choszcznie przyjęli zawiadomienie dotyczące kradzieży do której doszło w Mielęcinie. Według zgłaszającej w okresie od 15 do 17 września z budynku gospodarczego nieznany sprawca dokonał kradzieży piły spalinowej, kosy spalinowej, kosiarki, roweru górskiego oraz elektronarzędzi. Poszkodowana wyceniła straty na łączną kwotę ponad 8 tys. złotych.
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie w wyniku pracy operacyjnej ustalili, że sprawcami kradzieży są dwaj mieszkańcy gminy Krzęcin w wieku 23 i 20 lat, a część skradzionego mienia została sprzedana 22-letniemu mieszkańcowi Strzelec Krajeńskich.

Funkcjonariusze przeszukali miejsca zamieszkania podejrzewanych o dokonanie kradzieży. W jednym z nich ujawnili woreczek strunowy z marihuaną. Następnie mundurowi pojechali do Strzelec Krajeńskich, gdzie w pomieszczeniach zajmowanych przez wskazanego mężczyznę znaleźli skradziony rower, piłę spalinową, kosę spalinową, kosiarkę, a także słoik w którym mężczyzna przechowywał ponad 9 gramów marihuany. Policjanci zatrzymali trzech wskazanych mężczyzn.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie jednemu ze sprawców zarzutu kradzieży, drugiemu z mężczyzn zarzut także kradzieży oraz posiadania środków odurzających.
Natomiast mieszkaniec Strzelec Krajeńskich usłyszał zarzut paserstwa oraz posiadania środków odurzających. Mężczyźni przyznali się do wszystkich zarzucanych im czynów oraz złożyli szczegółowe wyjaśnienia.

Rekomendowany fotograf GOOGLE Street View - Świnoujście - Daniel SZYSZ