Przejdź do treści

Tymczasowy areszt dla sprawców podejrzanych o usiłowanie rozboju – sprawa Prokuratury Rejonowej w Choszcznie.

Tymczasowy areszt dla sprawców podejrzanych o usiłowanie rozboju – sprawa Prokuratury Rejonowej w Choszcznie.

Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Choszcznie, Sąd Rejonowy w Choszcznie zastosował tymczasowe aresztowanie wobec dwóch mężczyzn podejrzanych m. in. o to, że w dniu 4 września 2018 r. w Reczu, działając wspólnie i w porozumieniu usiłowali dokonać rozboju, w ten sposób, że używając przemocy polegającej na trzymaniu za ręce i duszeniu doprowadzili go do stanu bezbronności, a następnie usiłowali zabrać jemu w celu przywłaszczenia telefon komórkowy o wartości 600 zł., lecz zamierzonego celu nie osiągnęli z uwagi na zdecydowaną postawę pokrzywdzonego, tj. o czyn z art. 13 § 1 kk w zw. z art. 280 § 1 kk i inne.

Prokuratura Rejonowa w Choszcznie nadzoruje śledztwo w przedmiotowej sprawie. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że podejrzani w dniu 4 września 2018 r. na ulicy Rynek w Reczu, usiłowali dokonać rozboju. Po użyciu przemocy polegającej na trzymaniu pokrzywdzonego za ręce i duszeniu doprowadzili go do stanu bezbronności, a następnie usiłowali ukraść jego telefon komórkowy. Ostatecznie sprawcom nie udało się dokonać tej kradzieży.

W wyniku działań funkcjonariuszy Policji podejrzani zostali zatrzymani. Następnie wobec obu mężczyzn na wniosek prokuratora zostało zastosowane tymczasowe aresztowanie na okres najbliższych 2 miesięcy.

Za zarzucony czyn na m. in. podstawie art. 280 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

Prokuratura

Rekomendowany fotograf GOOGLE Street View - Świnoujście - Daniel SZYSZ