Przejdź do treści

Sprawca podejrzany o znęcanie się nad rodziną został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące – sprawa Prokuratury Rejonowej w Choszcznie.

Sprawca podejrzany o znęcanie się nad rodziną został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące – sprawa Prokuratury Rejonowej w Choszcznie.

Prokurator Rejonowy w Choszcznie skierował do Sądu Rejonowego w Choszcznie wniosek o zastosowanie na okres 3 miesięcy tymczasowego aresztowania wobec mężczyzny podejrzanego m. in. o to, że w okresie od października 2010 r. do dnia 23 sierpnia 2018 r. w jednej z miejscowości na terenie powiatu choszczeńskiego znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją partnerką w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu, wielokrotnie wywoływał bez żadnego powodu awantury domowe, wyzywał pokrzywdzoną wulgarnymi słowami, poniżał, groził jej pozbawieniem życia, a także popychał i szarpał, tj. o przestępstwo z art. 207 § 1 kk.

Postępowanie w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Choszcznie. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że podejrzany zamieszkujący wspólnie z rodziną, znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją partnerką. Z zeznań pokrzywdzonej kobiety, jak również z innych zgromadzonych dowodów wynika, że podejrzany wielokrotnie wyzywał zarówno ją wulgarnymi słowami, krytykował i poniżał. Ponadto mężczyzna stosował wobec swojej partnerki przemoc fizyczną popychając ją i szarpiąc.

Wobec podejrzanego na wniosek prokuratora zostało zastosowane tymczasowe aresztowanie na okres najbliższych 3 miesięcy.

Za czyn zarzucony podejrzanemu m.in. na podstawie art. 207 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Prokuratura

Rekomendowany fotograf GOOGLE Street View - Świnoujście - Daniel SZYSZ