Przejdź do treści

Choszczno – DZIELNICOWY UCZY, JAK RATOWAĆ ŻYCIE

Dzielnicowy z Choszczna uczy dzieci, jak ratować życie. Jako policjant pierwszego kontaktu wie, że o ludzkim życiu często decydują sekundy. Dlatego tak ważna jest znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy.

Tym razem policjanci udali się do Szkoły Podstawowej w Sławęcinie i Korytowie, gdzie przeprowadzili kolejne z cyklu spotkań mających na celu przekazania dzieciom wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Przedsięwzięcie zrealizowane jest w ramach projektu edukacyjno-informacyjnego „ STOPEK „.

Jak zareagować, kiedy jesteśmy świadkiem wypadku? Jak udzielić pierwszej przedmedycznej pomocy? Ile wdechów i uciśnięć? A przede wszystkim jak nie bać się pomóc rannemu. Tego, w teorii i praktyce uczył uczniów mł. asp. Radosław Ciborowski wspólnie z asp. szt. Moniką Garbiak.

Takie spotkania instruktażowe nie zrobią z uczestników ratowników medycznych, ale głównym celem tego przedsięwzięcia jest przede wszystkim zwrócenie uwagi dzieci na drugiego człowieka i kształtowanie poczucia odpowiedzialności za innych. Bo jak podkreślają dzielnicowi – najważniejszy jest człowiek.

Przedsięwzięcie zrealizowane jest w ramach projektu pn. „Stopek ” finansowanego przez Urząd Miejski w Choszcznie, realizowanego przy współpracy z Klubem Kobieta 2000.

Rekomendowany fotograf GOOGLE Street View - Świnoujście - Daniel SZYSZ