Przejdź do treści

Choszczno – Policjanci odzyskali skradzione koparko-ładowarki o wartości 150 tys. euro

Policjanci odzyskali skradzione koparko-ładowarki o wartości 150 tys. euro

Odzyskanie skradzionych koparko-ładowarek o wartości 150 tys. euro, ustalenie, a także zatrzymanie dwóch mężczyzn podejrzewanych o ich kradzież, to efekt działań przeprowadzonych przez policjantów z Choszczna.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie otrzymali informację z Polsko – Niemieckiego Centrum Współpracy w Świecku dotyczącą prawdopodobnego poruszania się skradzionych koperek na terenie powiatu choszczeńskiego. W wyniku prowadzonych działań policjanci odnaleźli w Święciechowie skradzione koparko-ładowarki JCB o łącznej wartości około 150 tys. euro. W sprawie zatrzymano też dwóch mężczyzn podejrzewanych o ich kradzież. 28 oraz 45-latek trafili do policyjnego aresztu.

Po sprawdzeniu numerów VIN w policyjnych systemach informatycznych, okazało się że pojazdy został skradzione na terenie Niemiec. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają dalej szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie zatrzymanym zarzutu kradzieży. Prokurator wystąpił także do Sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzn środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, do którego Sąd przychylił się w całości.

Rekomendowany fotograf GOOGLE Street View - Świnoujście - Daniel SZYSZ