Przejdź do treści

Choszczno – Dzielnicowy przypomina: Ty też możesz uratować czyjeś życie!

Dzielnicowy przypomina: Ty też możesz uratować czyjeś życie!

Choszczeńscy policjanci udali się dzisiaj do Publicznego Przedszkola nr 4 w Choszcznie, gdzie przeprowadzili pierwsze z cyklu spotkań mających na celu przekazania wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Przedsięwzięcie zrealizowane jest w ramach projektu edukacyjno-informacyjnego „ STOPEK „.

Asp. szt. Monika Garbiak uczyła dzieci wzywania służb ratunkowych, przekazywania ważnych informacji na temat poszkodowanego i miejsca zdarzenia. Dzielnicowy mł. asp. Radosław Ciborowski pokazał sposoby sprawdzania przytomności i udzielenia pierwszej pomocy w różnych sytuacjach. Przedszkolaki miały także możliwość przećwiczenia resuscytacji na fantomach.

Znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej jest niezwykle potrzebna. Dlatego, tak bardzo ważne jest uczenie jej już od najmłodszych lat. Każdy z nas powinien wiedzieć, jak ratować ludzkie życie – ponieważ jest ono najważniejsze.

Przedsięwzięcie zrealizowane jest w ramach projektu pn. „Stopek ” finansowanego przez Urząd Miejski w Choszcznie, realizowanego przy współpracy z Klubem Kobieta 2000.

Rekomendowany fotograf GOOGLE Street View - Świnoujście - Daniel SZYSZ