Przejdź do treści

Choszczno – Policjanci na motorówce. Dzięki nim nad wodą jest bezpiecznie

Policjanci na motorówce. Dzięki nim nad wodą jest bezpiecznie

Dla policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie taka służba to przyjemność. Od kilku tygodni spotkać można mundurowych, którzy na czas wakacji dbają o to, by wypoczywający nad wodą mieszkańcy oraz turyści – byli bezpieczni.

W trakcie sezonu wypoczynkowego choszczeńska policja realizuje szereg działań o charakterze prewencyjnym. Policjanci patrolują rejony dzikich kąpielisk, stawów i innych akwenów, gdzie – zwłaszcza w czasie weekendów i sprzyjających kąpieli warunków pogodowych – może zaistnieć potencjalne zagrożenie. Przed nami ostatnie dni wakacji. Część z nas spędzi je nad wodą, pamiętajmy więc o wybieraniu bezpiecznych miejsc do letniej kąpieli.

Policjanci realizują także szereg przedsięwzięć profilaktycznych skierowanych do dzieci i młodzieży dotyczących zasad bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Mundurowi w ramach kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”, przypominają zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Głównym celem akcji jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków tonięć. Projekt realizowany jest na terenie całego kraju do września 2018 r.