Przejdź do treści

Choszczno – Jak STOP, to STOP!

Jak STOP, to STOP!

Jak STOP, to STOP! Skrzyżowań, na których zarządca drogi ustawił znak STOP, w naszym mieście jest kilka. Policjanci z drogówki, na kilku z nich sprawdzili, czy kierowcy zatrzymują pojazdy przed takimi znakami. Większość respektuje ten obowiązek. Wczoraj policjanci z choszczeńskiej drogówki, oprócz innych codziennie wykonywanych obowiązków, sprawdzali także, jak respektowany jest przez kierowców obowiązek zatrzymania się przed skrzyżowaniem, na którym ustawiony jest znak STOP. Zdecydowana większość prowadzących pojazdy, tak jak stanowi prawo drogowe, zanim wjechała na skrzyżowanie zatrzymywała się przed znakiem. Byli jednak i tacy, którzy ignorowali ten przepis i zachowywali się tak, jak gdyby zamiast znaku STOP nakazującego bezwzględne zatrzymanie pojazdu, na skrzyżowaniu był ustawiony znak „ustąp pierwszeństwa”, który umożliwia zwolnienie i wjazd na skrzyżowanie bez konieczności zatrzymania się.

Publiée par Policja Choszczno sur Samedi 11 août 2018

Skrzyżowań, na których zarządca drogi ustawił znak STOP, w naszym mieście jest kilka. Policjanci z drogówki, na kilku z nich sprawdzili, czy kierowcy zatrzymują pojazdy przed takimi znakami. Większość respektuje ten obowiązek.

Wczoraj policjanci z choszczeńskiej drogówki, oprócz innych codziennie wykonywanych obowiązków, sprawdzali także, jak respektowany jest przez kierowców obowiązek zatrzymania się przed skrzyżowaniem, na którym ustawiony jest znak STOP. Zdecydowana większość prowadzących pojazdy, tak jak stanowi prawo drogowe, zanim wjechała na skrzyżowanie zatrzymywała się przed znakiem. Byli jednak i tacy, którzy ignorowali ten przepis i zachowywali się tak, jak gdyby zamiast znaku STOP nakazującego bezwzględne zatrzymanie pojazdu, na skrzyżowaniu był ustawiony znak „ustąp pierwszeństwa”, który umożliwia zwolnienie i wjazd na skrzyżowanie bez konieczności zatrzymania się.