Przejdź do treści

Choszczn- W sobotę 23 czerwca dla gmin Choszczno, Krzęcin i Bierzwnik zorganizowane zostały ćwiczenia oraz szkolenie z zakresu pożarów wewnętrznych.

W sobotę 23 czerwca dla gmin Choszczno, Krzęcin i Bierzwnik zorganizowane zostały ćwiczenia oraz szkolenie z zakresu pożarów wewnętrznych.

W dwóch założeniach do symulowanego pożaru budynku zadysponowane zostały wszystkie jednostki OSP z gminy Choszczno oraz połączone siły gmin Bierzwnik i Krzęcin. Ochotnicy mieli za zadanie dotrzeć do poszkodowanych, ewakuować i udzielić pomocy medycznej osobom potrzebującym, zlokalizować oraz ugasić pożar, ewakuować poszkodowanego uwięzionego na wyższej kondygnacji, udzielić pomocy ratownikom uczestniczącym w akcji którzy ulegli wypadkowi i przygotować lądowisko dla śmigłowca LPR.

Po wykonaniu założenia odbyła się również cześć szkoleniowa związana z pożarami wewnętrznymi w których głównymi elementami było operowanie prądami wodnymi, zastosowanie poznanych technik do warunków pożarowych, wejście do pomieszczeń objętych pożarem, poruszanie się w warunkach wysokiej temperatury i dużego zadymienia oraz ewakuacji ratownika.

W gminie Choszczno udział wzięły jednostki OSP Suliszewo, OSP Kołki, OSP Zamęcin, OSP Raduń, OSP Stradzewo, OSP Zwierzyn. W gminach Bierzwnik oraz Krzęcin, OSP Bierzwnik, OSP Krzęcin, OSP Chłopowo, OSP Żeńsko.