Przejdź do treści

Zachodniopomorskie – NAJLEPSI POLICJANCI ZACHODNIOPOMORSKIEJ DROGÓWKI

Mł. asp. Jacek Kaczmarski z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, mł. asp. Przemysław Kubowicz też z KMP w Szczecinie oraz st. sierż. Daniel Stańczak z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu to tegoroczni laureaci eliminacji wojewódzkich konkursu „POLICJANT RUCHU DROGOWEGO”.

Konkurs odbył się w środę i w czwartek tj. 21 i 22 czerwca 2018 r. W tegorocznej edycji plebiscytu udział wzięło 21 funkcjonariuszy – przedstawicieli komend miejskich i powiatowych z naszego garnizonu. W ramach spotkania odbyła się także narada służbowa z kierownictwem komórek ruchu drogowego zachodniopomorskiej Policji.

W pierwszym dniu zmagań policjanci rywalizowali w konkurencji kierowania ruchem, jeździe sprawnościowej motocyklem i samochodem służbowym i strzelania z broni służbowej. Umiejętności praktyczne policjantów w kierowaniu ruchem sprawdzano na skrzyżowaniu ul. Ku Słońcu a Boh. Warszawy w Szczecinie. Rywalizacja w jeździe sprawnościowej motocyklem i samochodem służbowym odbyła się natomiast na placu manewrowym w Lubieszynie.

Drugiego dnia zmagań mundurowi przystąpili do rozwiązywania testu z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego i przepisów służbowych. Po podsumowaniu wyników wszystkich etapów współzawodnictwa wyłoniono laureatów plebiscytu.

Zwycięzcą konkursu został mł. asp. Jacek Kaczmarski z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie .Na drugim miejscu uplasował się mł.asp. Przemysław Kubowicz też z z KMP w Szczecinie. Natomiast trzecie miejsce zajął st.sierż. Daniel Stańczak z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu.

Podczas uroczystego zakończenia konkursu Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie – insp. Piotr Ostrowski oraz Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie – Cezary Tkaczyk wręczyli najlepszym policjantom nagrody pieniężne, dyplomy i puchary.

Dodatkowo w tym roku wyłoniliśmy najlepszego:

kierowcę pojazdu służbowego samochodu osobowego – którym został st.sierż. Marcin Tetera z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu,
kierowcę pojazdu służbowego motocykla – to wyróżnienie odebrał st.sierż. Konrad Korniluk z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim,
natomiast najlepszym strzelcem został sierż. szt. Sławomir Majcher z Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie.
Wyróżnienia wręczył insp. Piotr Ostrowski Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie oraz Pan Marek Rupental – przedstawiciel PZMOT.

Trzem najlepszym policjantom ruchu drogowego nagrody rzeczowe wręczyła także pani Monika Szwajdych – wiceprzewodnicząca zarządu NSZZ Policjantów województwa zachodniopomorskiego.
Zgodnie z regulaminem konkursu policjanci, którzy zajęli I i II miejsce w eliminacjach wojewódzkich reprezentować będą nasz garnizon w 31 edycji Ogólnopolskiego konkursu „policjant ruchu drogowego”, który odbędzie się w dniach 17 – 20 września 2018 w Krakowie.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

podkom. Anna Gembala