Przejdź do treści

Gmina Choszczno modernizuje infrastrukturę oświatową i sportową

Gmina Choszczno modernizuje infrastrukturę oświatową i sportową

Z tych zmian z pewnością ucieszą się najmłodsi mieszkańcy regionu – uczniowie szkół w gminie Choszczno. Dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego w wysokości 3,5 mln zł zmodernizowane zostaną trzy budynki szkolne. W czwartek, 21 czerwca br. marszałek województwa Olgierd Geblewicz i burmistrz Robert Adamczyk podpisali umowę gwarantującą wsparcie. To nie jedyne dobre wiadomości dla gminy.

Podczas spotkania z marszałkiem Olgierdem Geblewiczem, burmistrz Robert Adamczyk podkreślał, że bez wsparcia ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego realizacja inwestycji byłaby niemożliwa, a przygotowania do rozpoczęcia prac trwają już od dawna. Dzięki udzielonemu wsparciu w wysokości 3,5 mln zł zmodernizowane zostaną trzy budynki szkolne o powierzchni użytkowej przekraczającej 4300 m2.

Modernizacja energetyczna dotyczyć będzie dwóch budynków dydaktycznych i części sportowej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. I Armii Wojska Polskiego w Choszcznie oraz budynku dydaktycznego, sali gimnastycznej i łącznika w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sławęcinie.

Prace obejmować będą ocieplanie ścian, wymianę nieszczelnych okien i drzwi czy modernizację systemu grzewczego. Do przeprowadzenia modernizacji wykorzystywane będą odnawialne źródła energii. Inwestycje powinny zakończy się do grudnia 2019 r.

Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach działania 2.5. „Modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej”. Wartość całkowita inwestycji to ponad 4,4 mln zł.

W trakcie spotkania została podpisana także umowa na poprawę infrastruktury sportowej w gminie Choszczno. Remonty i modernizację obiektów otrzymają wsparcie w wysokości blisko 20 tys. zł. Koszt działań to ponad 39 tys. zł. Prace muszą być wykonane do końca 2018 roku.

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Biuro Prasowe