Przejdź do treści

PODEJRZANY O KRADZIEŻ SAMOCHODU ZATRZYMANY DZIĘKI WSPÓŁPRACY POLICJANTÓW Z DWÓCH WOJEWÓDZTW

PODEJRZANY O KRADZIEŻ SAMOCHODU ZATRZYMANY DZIĘKI WSPÓŁPRACY POLICJANTÓW Z DWÓCH WOJEWÓDZTW

Szybki przepływ informacji i skuteczna współpraca policjantów z Choszczna, Zielonej Góry oraz Wydziału dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie doprowadziła do zatrzymania 47-latka podejrzewanego o kradzież hyundaia o w wartości 190 tysięcy złotych, do której doszło na na terenie Choszczna.
Podjęte przez choszczeńskich policjantów czynności pozwoliły ustalić prawdopodobnego sprawcę kradzieży, który mógł przebywać na terenie Zielonej Góry. Następnie funkcjonariusze zatrzymali wytypowanego mężczyznę. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny oraz ustalonych miejsc, w których miały znajdować się części samochodowe, policjanci znaleźli i zabezpieczyli części pochodzące ze skradzionego w Choszcznie hyundaia.

We wskazanych miejscach znajdowały się także inne części samochodowe, które zabezpieczyli policjanci z Zielonej Góry w celu ustalenia ich pochodzenia.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu kradzieży pojazdu. Prokurator wystąpił do Sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec 47-latka, do którego Sąd przychylił się w całości.