Przejdź do treści

Zachodniopomorskie – Premier odwiedził uczestników Zjazdu Dużych Rodzin w Szczecinie

– Cieszę się, że mogę z państwem świętować, bo cała Europa potrzebuje dużych rodzin, potrzebuje odrodzenia – zaznaczył podczas VI Zjazdu Dużych Rodzin w Szczecinie premier Mateusz Morawiecki. Według prezesa rady ministrów, to dzięki działaniom jego rządu, możemy dziś obserwować zupełną zmianę podejścia do dużych rodzin.

Podczas wizyty w Szczecinie premierowi towarzyszył wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc.

Premier Morawiecki oświadczył, że dla jego rządu najważniejszy jest rozwój polskiej rodziny. – Cechą charakterystyczną naszych działań w polityce społecznej i w polityce gospodarczej, którą chcę utrzymać do samego końca i chcę, żebyśmy tym mogli się szczycić – jest wiarygodność. Dlatego w ślad za naszymi pomysłami dla dużych rodzin poszły też czyny i środki budżetowe, dlatego dzisiaj obserwujemy zupełną zmianę podejścia do dużych rodzin – mówił Mateusz Morawiecki.

Premier przypomniał swoją ostatnią propozycję emerytury minimalnej dla kobiet, które urodziły co najmniej czworo dzieci i nie zdążyły wypracować swojej emerytury. Morawiecki przypomniał również o innych programach jego rządu, jak Maluch plus, czy Mieszkanie plus.

Szef rządu otrzymał nagrodę „Przyjaciel Dużych Rodzin 2018”, przyznawaną za osiągnięcia w działaniach na rzecz rodziny.

Zjazd Dużych Rodzin – to spotkanie dla rodzin, które mają co najmniej troje dzieci. Uczestnicy rozmawiają o swoich doświadczeniach, integrują się, ale przede wszystkim pokazują, że posiadanie wielodzietnej rodziny jest czymś wyjątkowym. Do Szczecina przyjechały rodziny nie tylko z Polski, także z zagranicy m.in. z Węgier, Łotwy, Włoch, Hiszpanii i Francji. Łącznie półtora tysiąca osób.

Organizatorami VI Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin są Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus”, Miasto Szczecin i Europejska Konfederacja Dużych Rodzin. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą.

WZ