Przejdź do treści

Zachodniopomorskie – Policja – NOGA Z GAZU

Rozpoczął się długi majowy weekend. Wszystko wskazuje na to, że pogoda nam dopisze, a co za tym idzie wiele osób wyjedzie poza miasto. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie zintensyfikują w tym czasie kontrole drogowe celem wyeliminowania z ruchu kierujących na tzw. podwójnym gazie lub znajdujących się pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu. Na celowniku szczecińskiej drogówki znajdą się także kierujący, którzy zapomnieli o obowiązujących ograniczeniach prędkości.

Już od piątku 27 kwietnia 2018r. funkcjonariusze szczecińskiej drogówki dbają o nasze bezpieczeństwo w ramach ogólnopolskich działań „Bezpieczny weekend”. Sprawdzają nie tylko stan trzeźwości kierujących, sposób przewożenia pasażerów, ale i biorą udział w zabezpieczeniu wielu imprez i festynów, które będą się w tym czasie odbywać. Pamiętajmy jednak, że okres długiego weekendu, nie jest czasem wolnym od przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Już na początku długiego weekendu policjanci zatrzymali dwóch kierujących, którzy poruszali się z prędkością ponad 100 km/h w obszarze zabudowanym.

Niechlubnym rekordzistą okazał się zatrzymany na ul. Zwierzynieckiej kierujący poruszający się z prędkością 124 km/h. Ci kierujący, będą podróżować na majówkę już w fotelu pasażera, gdyż w związku z przekroczeniem prędkości zostało im zatrzymane prawo jazdy.
Wielu kierowców lekceważy sobie ograniczenia prędkości, twierdząc, że te parę kilometrów więcej nic nie zmienia, a prawda jest zupełnie inna. Jadąc z przepisową prędkością 50 km/h , w ciągu 1 sekundy przejeżdżamy około 15 m. Zwiększając prędkość jazdy automatycznie wydłużamy drogę hamowania. Te kilka metrów, które może nam zabraknąć , aby uniknąć wypadku, jest bezcenne.
.

st. asp. Kucharska Marta/AG