Przejdź do treści

CHOSZCZNO – POLICJANCI ODZYSKALI MIENIE O WARTOŚCI PONAD 90 TYSIĘCY ZŁOTYCH

Choszczeńscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pod koniec marca br., dokonali kradzieży ciągnika rolniczego wraz z wózkiem zrywkowym, powodując straty w wysokości 85 tysięcy złotych.

W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że ci sami sprawcy dokonali kradzieży z włamaniem do pomieszczeń gospodarczych na terenie gminy Choszczno, skąd zabrali w celu przywłaszczenia narzędzia o łącznej wartości ponad 9 tysięcy złotych.

Do Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie zgłosiła się kobieta, zawiadamiając o kradzieży ciągnika rolniczego wraz z wózkiem zrywkowym. Pokrzywdzona nikogo nie podejrzewała o popełnienie tego przestępstwa. Policjanci Wydziału Kryminalnego KPP Choszczno, pracujący nad tą sprawą, wytypowali 22-letniego mieszkańca gminy Płoty oraz 34-letniego mieszkańca gminy Świdwin.

Dodatkowo w trakcie pracy nad ta sprawą kryminalni ustalili, gdzie znajduje się skradzione mienie. W toku dalszych czynności na terenie gminy Pasłęk funkcjonariusze znaleźli ciągnik i wózek zrywkowy, natomiast narzędzia ujawnili miejscu przebywania jednego ze sprawców.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie zatrzymanym zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem. Prokurator zastosował wobec sprawców środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju.

%d bloggers like this: