Przejdź do treści

KLASA MATURALNA Z WIZYTĄ W CHOSZCZEŃSKIEJ KOMENDZIE

Uczniowie klasy maturalnej z Zespołu Szkół nr 1 im. Bolesława III Krzywoustego w Choszcznie mieli okazję porozmawiać z policjantem, który zapoznał ich ze specyfiką policyjnej pracy oraz wymogami dotyczącymi kandydatów do policyjnej służby.

Choszczeńskich policjantów odwiedziła klasa maturalna z Zespołu Szkół nr 1 im. Bolesława III Krzywoustego w Choszcznie, której uczniowie już niedługo staną przed wyborem kierunku studiów bądź rodzaju pracy.
Młodzież spotkała się z policjantem, sierż. szt. Jakubem Pialik i panią Danutą Pawłowską, Starszym Inspektorem ds. Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie, którzy przybliżyli młodzieży jak wygląda praca w Policji.

Uczniowie zostali poinformował o tym, jak przebiega proces rekrutacji i naboru oraz jakie wymagania stawiane są kandydatom do pracy w Policji.
Dowiedzieli się także jak wygląda codzienna służba policjanta prewencji, czym zajmują się policjanci poszczególnych komórek organizacyjnych, a także jaki sprzęt na wyposażeniu mają choszczeńscy policjanci.
Mamy nadzieję, że dzisiejsze spotkanie, przyczyni się do tego, że chętnych do pracy w Policji nie zabraknie.

st. sierż. Jakub Pialik/AGFoto; Policja Choszczno