Przejdź do treści

Świnoujście – Odpowie przed sądem za znieważenie i naruszenie nietykalności policjantów

Nie ma i nie będzie tolerancji dla osób znieważających i naruszających nietykalność cielesną policjantów.

Przekonał się o tym 34-latek, który zaatakował interweniujących stróży prawa ze świnoujskiej komendy. Mężczyźnie grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zostali wezwani do awantury domowej zgłoszonej przez rodziców, wobec których agresywnie zachowywał się ich syn. Interweniujący stróże prawa ustalili, że 34-latek, który zdążył oddalić się przez ich przyjazdem, awanturował się, uszkadzając przy tym drzwi oraz groził matce pozbawieniem życia.

Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania mężczyzny na pobliskich ulicach, jednak po kilku minutach dyżurny jednostki powiadomił ich, iż syn powrócił do mieszkania rodziców. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce zgłoszenia, podchodząc do budynku, z okna mieszczącego się na pierwszym piętrze, niespodziewanie wyskoczył mężczyzna, przewracając jednego z nich. Agresor został szybko obezwładniony i zatrzymany. W trakcie zatrzymania mężczyzna nie szczędził wulgaryzmów i obraźliwych słów pod adresem policjantów.
W związku z popełnionym przestępstwem 34-latek został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało zawartość alkoholu w jego organizmie w ilości blisko 2,5 promila.

Po wytrzeźwieniu zatrzymany świnoujścianin usłyszał zarzuty, do których się przyznał, tłumacząc swoje zachowanie nadmiarem wypitego alkoholu. Za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy grożą 3 lata więzienia.

asp. szt. Beata Olszewska

oficer prasowy KMP w Świnoujściu