Przejdź do treści

Zachodniopomorskie – Policja ostrzega – będzie więcej kontroli

Dużymi krokami zbliżają się Święta Wielkiej Nocy. Już za kilka dni większość z nas zasiądzie wspólnie z rodziną przy świątecznym stole. Policjanci szczecińskiej drogówki czuwają nad tym, aby każdy mógł bezpiecznie dojechać do celu.

Od kilku dni można zauważyć jeszcze większą liczbę patroli ruchu drogowego i tak będzie , aż do 03 kwietnia 2018r. W tym czasie funkcjonariusze będą nie tylko kontrolować prędkość kierujących ale i stan techniczny pojazdów, obowiązkowe wyposażenie, sposób przewożenia pasażerów, a przede wszystkim trzeźwość kierujących. Można ich zobaczyć nie tylko na drogach wjazdowych i wyjazdowych z miasta, ale także na określonych posterunkach, wytypowanych na podstawie analizy stanu bezpieczeństwa w naszym mieście.

W Wielki Piątek w Szczecinie, podobnie, jak i w całej Polsce odbywają się działania „Prędkość”. Celem ich jest nie tylko ujawnianie kierujących, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości, ale przede wszystkim uświadamianie kierowcom jak niezwykle istotne jest, aby przestrzegać przepisów prawa o ruchu drogowym.

Jak pokazują dane statystyczne, tylko w minioną dobę funkcjonariusze szczecińskiej drogówki zatrzymali aż 4 kierujących, którzy przekroczyli prędkość o co najmniej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierowca zatrzymany na ul. Struga, który jechał 126 km/h. Wszystkim kierującym zatrzymano blankiety prawo jazdy.

Pamiętajmy o zachowaniu ostrożności na drodze, oczywiście nie tylko w okresie świątecznym. Przede wszystkim noga z gazu. Nadal nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. To, że znaki ograniczające prędkość pozwalają nam jechać 70 km/h to nie znaczy, że jest to prędkość bezpieczna przy danych warunkach atmosferycznych. Pogoda za oknem w pełni odzwierciedla powiedzenie „ w marcu jak w garncu”. Wyjeżdżając z domu mamy piękne słońce, za moment może padać deszcz, a w czasie powrotu z pracy będzie padał śnieg. Uważajmy także na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, ze każde zdarzenie z ich udziałem może skończyć się tragicznie. Tylko wzajemny szacunek, wyrozumiałość i rozwaga pozwolą na zachowanie bezpieczeństwa na drodze.

st.asp. Kucharska Marta/AG