Przejdź do treści

ZACHODNIOPOMORSKIE – ZA SZYBKO – CZTERECH KIERUJĄCYCH POŻEGNAŁO SIĘ Z PRAWEM JAZDY

Prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących w ostatnich latach.

I choć wielu z nas ma świadomość, że wysoka prędkość zwiększa prawdopodobieństwo udziału w wypadku drogowym, to na naszych drogach nie brakuje amatorów szybkiej jazdy.

W miniony weekend policjanci szczecińskiej drogówki wyeliminowali z ruchu czterech kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h.

Kontrole prędkości pojazdów to już codzienność. Każdego dnia w różnych częściach miasta można dostrzec patrol drogówki, który sprawdza prędkość poruszających się pojazdów.

W miniony weekend policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie czterokrotnie interweniowali w związku z przekroczeniem przez kierujących dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Wszystkim kierującym zatrzymano prawa jazdy. Rekordzistą okazał się kierujący samochodem osobowym marki BMW, który został zatrzymany w niedzielę, w godzinach porannych na ul. Struga. W tym przypadku kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 73 km/h.

Apelujemy o zachowanie ostrożności i rozwagę. Im większa prędkość pojazdu tym dłuższa droga hamowania. W przypadku złych warunków atmosferycznych, którym towarzyszy śliska, mokra nawierzchnia jezdni, droga hamowania wydłuża się o kolejne metry. Na drodze nie jesteśmy sami, dbajmy o bezpieczeństwo, tak by każdy z nas dotarł do zamierzonego celu.

mł. asp. Karolina Rykaczewsk