Przejdź do treści

Służby rozbiły grupę przestępczą zajmującą się nielegalnym hazardem

Dzięki współpracy różnych służb zatrzymano 22 osoby z zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się nielegalnym hazardem, zlikwidowano cztery lokale z nielegalnymi maszynami do gier o niskich wygranych oraz łączne zabezpieczano 31 takich maszyn.

To wynik śledztwa prowadzonego przez policjantów z Zarządu w Warszawie CBŚP, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Siedlcach. W działaniach wzięli udział również funkcjonariusze z mazowieckiej IAS, KSP, KMP w Siedlcach oraz SG.

Członkowie grupy organizowali i prowadzili gry na automatach na terenie niemal całego kraju, bez posiadania stosownych zezwoleń, w lokalach nie będących kasynami. Co było niezgodne z przepisami ustawy o grach hazardowych

„Za urządzenie gier na automatach bez wymaganej koncesji kara wynosi 100 tys. zł od każdego automatu” – poinformowała rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Anna Szczepańska.

Do zatrzymań 22 osób doszło w dniach 20-22 marca 2018 roku na terenie województwa mazowieckiego, świętokrzyskiego i lubelskiego. Wśród zatrzymanych był 32-latek poszukiwany listem gończym, który miał do odbycia karę pozbawienia wolności.

Zatrzymanym przedstawiono w prokuraturze okręgowej w Siedlcach zarzuty uczestniczenia w zorganizowanej grupie przestępczej, nielegalnego organizowania i prowadzenia gier na automatach oraz prania pieniędzy.

Do tej pory tymczasowo aresztowano dwóch podejrzanych, pozostali zostali objęci przez Sąd Rejonowy w Siedlcach m.in. dozorami policyjnymi, zakazami kontaktowania się ze współpodejrzanymi oraz zakazami opuszczania kraju.

Jak poinformowała policja, w akcji wzięło udział „ponad 150 funkcjonariuszy warszawskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji i Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego, wspieranych przez funkcjonariuszy z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Stołecznej Policji, Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach oraz Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Hrebennem”.

Policjanci zlikwidowali także cztery lokale z nielegalnymi maszynami do gier o niskich wygranych w Warszawie i w Siedlcach. „W wyniku przeszukań mieszkań zajmowanych przez podejrzanych oraz lokali z automatami do gier zabezpieczono materiały dowodowe, a także 31 maszyn do gier” – poinformowała policja. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono luksusowe samochody, zegarki oraz pieniądze.

Było to kolejne uderzenie warszawskiego CBŚP i KAS w nielegalną działalność hazardową. Do tej pory w śledztwie zarzutami objęto 45 osób i zabezpieczono ponad 350 automatów do gier hazardowych. Śledczy zapowiadają, że to nie koniec sprawy.

Za nielegalne urządzenie gier hazardowych grozi odpowiedzialność karno-skarbowa: kara grzywny, kara pozbawienia wolności do 3 lat albo obie kary łącznie.

Źródło: PAP, www.policja.pl

amk/