Przejdź do treści

Stop BEZMYŚLNEJ ADOPCJI

Zastanawiacie się co czują nasi podopieczni, FORD, IDA i PIORUN psy zwrócone z adopcji, którym ich „opiekun” nie dał szansy by pokazały jakie naprawdę są !

Psy oddane do schroniska po kilkunastu godzinach od momentu adopcji Trauma, zdezorientowanie.. to właśnie czuje pies!

A na dodatek przestaje jeść ogarnia go smutek.. depresja…

Chcesz mieć psa? Zastanawiasz się nad przygarnięciem kundelka? A może wypatrzyłeś już psa na zdjęciach i nie możesz się doczekać, aż będziesz mógł go zabrać do domu? Zanim przygarniesz zwierzaka, POMYŚL! Niestety sama chęć pomocy bezdomniakowi to nie wszystko, samo „chcę” to za mało. Przed adopcją:

1. ZADAJ SOBIE PYTANIE:
– czy jestem w stanie wybaczyć ewentualne wpadki związane z czystością?
– czy mam czas, wiedzę i chcę dać psu szansę by nauczył się zasad życia w domu?
– czy mam wystarczająco dużo czasu, żeby mieć psa?
– czy jestem w stanie zadbać o jego potrzeby? I czy w ogóle te potrzeby znam
– czy stać mnie na jego utrzymanie i ewentualne leczenie? Może zdarzyć się, ze pies zaczyna chorować, wówczas trzeba się liczyć z większymi wydatkami.

2. SŁUCHAJ RAD pracowników schroniska i wolontariuszy (nie spacerowiczów), którzy znają psy i z chęcią pomogą wybrać takiego, który pozwoli Tobie cieszyć się pomyślną adopcją.

3. NIE KIERUJ SIĘ WYGLĄDEM PSA – to nie jest dobry doradca. Adoptując bezdomniaka podpisujemy kontrakt na najbliższe kilka może nawet naście lat.

Nieprzemyślana decyzja lub brak wiedzy o tym, z czym wiąże się posiadanie psa to z pewnością przyczyny nieudanej adopcji!
Zdarza się, że pies wraca do schroniska po zaledwie kilkunastu godzinach , bo brudzi w domu. Albo dlatego, że szczeka , śmierdzi lub skacze na dzieci- W takiej sytuacji trudno znaleźć inną przyczynę niż nieodpowiedzialność i brak wyobraźni. Bo przecież nikt nie obiecywał, że będzie idealnie, że nie będzie trzeba z psem pracować.