Przejdź do treści

ZA KIEROWNICĄ OBOWIĄZUJE TRZEŹWE MYŚLENIE

Osoba kierująca pojazdem pod wpływem alkoholu jest poważnym zagrożeniem na drodze. Nieważne czy wsiadając za kierownicę zamierzamy odbyć krótką podróż, czy pokonać setki kilometrów, kierujący musi być w pełni skoncentrowany i zdolny do odpowiedniej reakcji i podejmowania decyzji w zmieniających się warunkach, a alkohol i inne środki działające podobnie zaburzają tę sprawność. W ramach działań „Alkoholi i Narkotyki”, policjanci szczecińskiej drogówki zatrzymali czterech kierujących prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie każdego dnia dbając o bezpieczeństwo na drogach naszego miasta kontrolują kierujących oraz ich stan trzeźwości. I choć świadomość kierujących odnośnie zagrożeń oraz konsekwencji jakie niesie za sobą kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu jest duża, to nie brakuje amatorów mocnych trunków za kierownicą.
Niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący zatrzymany przez mundurowych w godzinach wieczornych w dzielnicy Pogodno, u którego urządzenie wykazało blisko 3 promile alkoholu. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji Szczecin Pogodno.

W trakcie działań kierujący, którzy spotkali patrol drogówki na ul. Wojska Polskiego otrzymali od policjantów jednorazowe alkotesty, próbniki, które wskazują orientacyjną ilość alkoholu w organizmie, a także materiały profilaktyczne opisujące wpływ alkoholu na organizm człowieka oraz mity jakie często słyszy się wśród amatorów mocnych trunków.
Apelujemy o rozsądek i rozwagę. Miejmy świadomość, że nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem dla wszystkich uczestników ruchu na drodze a nie tylko dla siebie samego, a lekceważenie przepisów prawa w tym zakresie pociąga za sobą znaczne konsekwencje prawne.

mł. asp. Karolina Rykaczewska/AG